Właściwości moringa dla cukrzyków

Czy wiesz, że moringa jest rośliną leczniczą, która może pomóc w leczeniu cukrzycy? To prawda, roślina ta ma bardzo silne właściwości hipoglikemiczne, a więc może obniżać wysoki poziom glukozy we krwi. Oprócz tego pomaga regulować prawidłowe funkcjonowanie trzustki i ma wiele innych korzyści dla ogólnego zdrowia organizmu. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji, choćby najbardziej naturalnej, zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Właściwoścamoringi dla cukrzyków

Moringa jest drzewem pochodzącym z północnych Indii, którego liście są wykorzystywane medycznie ze względu na różne właściwości lecznicze. Drzewo moringa nazywane jest również drzewem życia. Ma dużą wartość odżywczą dzięki zawartości minerałów, witamin, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Ma również właściwości antyoksydacyjne w organizmie i może być stosowana do kontroli i zwalczania cholesterolu, gojenia ran i ochrony tkanek, zmniejszania stanów zapalnych i łagodzenia bólu, poprawy wrzodów żołądka, leczenia nadciśnienia, ochrony wątroby, zatrzymania proliferacji komórek nowotworowych i wzmocnienia układu odpornościowego. Oprócz wszystkich powyższych korzyści dla zdrowia organizmu, moringa jest jedną z najlepszych roślin leczniczych do naturalnego leczenia cukrzycy, z która boryka się coraz więcej osób. Oto korzyści z moringi dla cukrzyków:

  • Wywiera działanie hipoglikemiczne, gdyż pomaga zmniejszyć ilość cukru we krwi.
  • Stabilizuje poziom glukozy.
  • Reguluje prawidłowe funkcjonowanie trzustki i pomaga w produkcji potrzebnej organizmowi człowieka insuliny.
  • Sprzyja utracie wagi.

Jak przyjmować moringę na cukrzycę?

Picie herbaty z moringi

Moringę można spożywać w postaci naparu, aby go przygotować należy zastosować się do poniższych wskazówek:

Zagotuj filiżankę wody, wyłącz ogień i dodaj 1 łyżeczkę liści moringi.
Pozostaw do namoczenia na 3 do 7 minut, następnie usuń liście i możesz spożywać napar.

Moringa w proszku

Innym sposobem, w jaki można przyjmować moringę na cukrzycę, jest postać proszku, który można znaleźć w sklepach zielarskich. Ten proszek może być następnie zmieszany z dowolnym jedzeniem lub napojem (herbatą ziołową, smoothies lub zupami).

Moringa w kapsułkach

Moringa występuje również w formie kapsułek, które również można znaleźć w sklepach zielarskich. Generalnie przyjmuje się jedną kapsułkę rano ze śniadaniem.

Świeża moringa

Jeśli masz w domu roślinę moringa, możesz wykorzystać jej liście do bezpośredniego spożycia, umyj je i wymieszaj z ulubionymi sałatkami.