Matcha i jej właściwości

Matcha cieszy się coraz większą popularnością, a im więcej wiemy na jej temat, tym chętniej po nią sięgamy. Czym tak właściwie jest matcha? Na czym polega jej fenomen?

Matcha, czyli…


Matcha to nic innego, jak zielona herbata, która przybiera formę proszku. Herbata ta jest uprawiana w specjalny sposób, dzięki czemu w liściach matchy znajduje się więcej aminokwasów, a sama herbata staje się bardziej aromatyczna. Specjalny sposób uprawy wpływa też na jej walory smakowe, które dla wielu osób mają równie wielkie znaczenie, jak korzystny wpływ tego napoju na nasze zdrowie. A ponieważ herbata ta przybiera formę proszku, sposób jej parzenia odbiega od znanego nam doskonale procesu parzenia herbaty. Nie brak zatem takich osób, dla których rytuał parzenia matchy jest równie ważny, jak jej wartość odżywcza.

Jak matcha wpływa na zdrowie?


Wiadomo, że ten gatunek zielonej herbaty ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia każdego z nas. Warto po nią sięgnąć w chwili, gdy w naturalny sposób chcemy się odprężyć i zrelaksować, warto pić tę herbatę wtedy, gdy stres staje się staje się dla nas coraz większym problemem. Matcha ma też doskonały wpływ na naszą pamięć, poprawia nasza koncentrację i zwiększa nasze procesy poznawcze. Ta zielona herbata w proszku może się też okazać wspaniałą alternatywą dla popularnej „małej czarnej”. Matcha skutecznie pobudza, dodaje sporo energii do działania, a jednocześnie jest zdrowsza od tak chętnie wypijanej przez nas kawy. Wśród miłośników tej sproszkowanej herbaty nie brakuje też osób, dla których najważniejsza jest troska o sylwetkę. Nie brak informacji na temat odchudzających właściwości matchy oraz jej korzystnego wpływu na nasz metabolizm. To kolejny czynnik, dzięki któremu napój ten cieszy się tak wielką popularnością. Sięganie po matchę zalecane jest też osobom walczącym z nadciśnieniem, zbyt wysokim stężeniem cholesterolu oraz cukrzycą. Ta herbata może poprawić ogólny stan zdrowia każdego z nas, a że przy okazji świetnie smakuje, rosnące zainteresowanie tym napojem dla nikogo nie powinno być zbyt dużym zaskoczeniem.

One Comment on “Matcha i jej właściwości”

  1. Widzieliście herbatę matcha w którymś z dyskontów? Wiem, że można kupić w Internecie, ale wolałabym regularne zakupy w supermarkecie.

Komentarze wyłączone.