Odkryj sekret zielonej herbaty

Zielona herbata pochodzi z Chin i przyrządzana jest wyłącznie z liści herbaty chińskiej. Uznawana jest za jeden z najzdrowszych naparów na świecie, a jej właściwości lecznicze doceniane są już od tysiącleci. Nic więc dziwnego, że obecnie zdobywa coraz większą popularność jako środek odchudzający i oczyszczający organizm. Jakie są więc największe zalety picia zielonej herbaty?

Zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów


Regularne picie zielonej herbaty zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory. Jest to zasługa bogatej zawartości przeciwutleniaczy, które chronią nasze DNA przed działaniem substancji rakotwórczych.

Zielona herbata oczyszcza organizm


Zielona herbata to prawdziwy mistrz w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Działa moczopędnie, dzięki czemu posiada właściwości oczyszczające. Jest bogata w polifenole, które usuwają wolne rodniki, siejące spustoszenie w naszym organizmie. Ponadto, zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które wspomagają naturalne mechanizmy obronne komórek i przyspieszają metabolizm.

Sposób na odchudzanie


Zieloną herbatę znajdziemy w większości diet odchudzających. Trudno się dziwić, ponieważ przyspiesza ona proces przemiany materii i znacząco wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Swoje właściwości odchudzające, zawdzięcza przede wszystkim substancji o nazwie galusan epigallokatechiny (EGCG). Na odchudzanie, zalecane jest picie zielonej herbaty na noc, tuż przed snem.

Zielona herbata poprawia wygląd skóry


Zielona herbata bogata jest w antyoksydanty, które chronią skórę przed niszczącym działaniem wolnych rodników, opóźniają procesy starzenia skóry i zapobiegają występowaniu przebarwień. Herbata zielona posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Z tego względu, stanowi jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Pobudza i orzeźwia organizm


Dzięki dużej zawartości teiny, herbata zielona pobudza zdolności umysłowe i fizyczne organizmu, niwelując uczucie znużenia i wyczerpania. Oprócz tego, działa odprężająco i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Teina działa na podobnej zasadzie, co kofeina zawarta w kawie – pobudza organizm do działania.

Sposób na zdrowe dziąsła


Zielona herbata zawiera związki, które neutralizują bakterie, znajdujące się w uzębieniu, dziąsłach i całej jamie ustnej. Dzięki temu, chroni zęby przed próchnicą, a dziąsła przed zapaleniami i paradontozą.